התקנת מצלמות אבטחה לבניין

התקנת מצלמות אבטחה לבניין

מבנים משותפים הם לא מה שהיו בעבר. היום סטנדרט המגורים והדרישות של כולנו עלה פלאים. תחושת הביטחון של כל אחד ואחד מאיתנו מקבלת משמעות ודחיפות. קיים צורך אמיתי להבטיח את התחושה הזאת, הפתרון האולטימטיבי והמיידי במבנים משותפים הוא הצבת מצלמות בשטחים הציבוריים, במקומות רבים כיום זהו סטנדרט מתבקש, מצלמות גלויות וסמויות הן פתרון מצוין לטובת ההגנה ותחושת הביטחון של הדיירים.

מצלמות, לשמור על הביטחון שלך

תחושת הביטחון היא אחד הדברים החשובים ביותר כאשר זה מגיע אל הבית שלנו, כולם רוצים להרגיש הכי בטוח בבית. כולם מכירים סיפורים על פריצות ומעשי אלימות שהתרחשו בבתים משותפים. בשל כך כיום מצלמות לבניין משותף הם סטנדרט אבטחה מתבקש, בין אם המבנה מטופל על ידי וועד הבית או כפי שקורה יותר ויותר כיום על ידי גורמים חיצוניים שונים.

ההתקנת מצלמות מאפשרת לדיירים להתמודד בפני המקרים המטרידים ביותר שיכולים לחוות בעלי בתים :

  • מניעת פריצות – המטרה הראשונה של המצלמות, לאתר גורמים עבריינים המנסים לבצע פריצות לבתים השונים בבניין
  • אירועי אלימות – לעיתים קרובות החללים המשותפים בבניין הם אזורים המועדים לפורענות ולמקרי אלימות שונים, מצלמות אבטחה אמורות למנוע מצבים אלו.
  • הגנה על המבנה – מצלמות לבניין משותף יודעות לזהות ולאתר מפגעים חיצוניים המסכנים את המבנה

הכללים שצריך להכיר לפני ההתקנה

התקנת מצלמות אבטחה בחלל של בניין משותף היא לא פעולה היכולה להתבצע בחשאי וללא ידיעת הדיירים עצמם. לפני כל התקנה של מצלמות, גם אם היא מבוצעת על ידי חברת ניהול לבניין חברת ניהול מבנים, יש חובה לקבל אישור מ51% לפחות של הדיירים בבניין. בנוסף במקומות המוגדרים פרטיים דוגמת מעלית או שירותים אם קיימים בחלל הציבורי, יש חובה לקבל הסכמה של 100% מהדיירים.

כאשר מושגת ההסכמה על התקנת המצלמות חייבים להקפיד על תמיכה אינטרנטית ברחבי השטחים המשותפים במבנה וכמובן חיבור לאפליקציה, במבנים גדולים במיוחד, יצטרכו גם מגבר אינטרנטי.

איפה כדאי להתקין מצלמות

התקנת מצלמות אבטחה הן לא עניין של מה בכך, על מנת שהמצלמות שיוצבו יספקו תמונת מצב טובה ככל האפשר. בשל כך יש צורך אמיתי במיפוי אפשרי של מיקומי המצלמות כך שיספקו את הצורך העולה מעצם התקנתם. כמו בכל מקום וכל מבנה יש מקומות הנחשבים רגישים יותר והם לרוב לובי כניסה, חניון, מעלית , תיבות דואר. לכן יש צורך בהתקנות של מצלמות גלויות אשר יספקו הרתעה ובמקביל גם מצלמות סמויות שיוכלו לקלוט אירועים חריגים.

צרו קשר